گذاشتن alt روی عکس های اینستاگرام

به تازگی اینستاگرام آپدیتی رو ارائه داده که قابلیت خیلی جالبی رو به عکسا اضافه کرده که میتونه توی سئو کردن عکسا کمک خیلی زیادی بکنه. تا حالا به چشمتون خورده که وقتی یه عکسی رو توی سایتتون آپلود میکنین و اون عکس توی یه سرچ بی ربط خودشو نشون بده؟ یا وقتی که متنی رو سرچ میکنید و عکسهای بی ربط بهتون نشون میده؟

این دقیقا آپدیت جدید اینستاگرام هستش که میتونه بهتون کمک کنه و من شاید بتونم یکم راجع بهش بهتون اطلاع بدم.
وقتی که مطالب روی سایتی گذاشته میشه و عکسی همراه با اون مطلب آپلود میشه، توی قسمتهای آپلود یه گزینه وجود داره که با نام فارسی “متن جایگزین” یا “Alt Text ” شناخته میشه.
از این قابلیت رو برای به دست آوردن رتبه در موتور جستجوها استفاده میکنن و اونم به این صورت هستش که وقتی شما میخوای کاربری برای مثال با سرچ کردن یه نوع ماشین، عکسی که شما از همون ماشین در سایتتون گذاشتید رو ببینه و در ادامه از ساییتون دیدن کنه، باید در قسمت متن جایگزین اون عکس، اسمی که میخواین رو بنویسین.
حالا همین قابلیت در عکسهای اینستاگرام هم اضافه شده. به نحوی که هم میشه روی عکسهای جدید عنوان جایگزین سئو رو وارد کرد و هم در عکسهای قبلی.
حواستون باشه که این قابلیت فقط برای عکسها قابل استفاده هست.

این آپدیت امکان سئو شدن اون کلمه یا بهتره بگیم اون پست رو در گوگل فراهم میکنه و وقتی که یه کلمه رو در گوگل سرچ میکنید یا به اصطلاح گوگل میکنید، تمام عکس هایی که اون کلمه در قسمت متن جایگزینشان نوشته شده برای شما نمایش میده.

نحوه استفاده از این آپدیت این شکلیه :
۱- برای وقتی که یه عکسی میخواد تازه تو صفحتون گذاشته بشه، بعد از انتخاب عکس در قسمت کپشن گزینه Advanced Setting رو بزنید و بعد از اون تو قسمت Write Alt Text کلیک کنید و متن جایگزین خودتون رو اونجا بنویسید.

مرحله اول
مرحله اول
مرحله ی دوم
مرحله ی دوم
مرحله سوم
مرحله سوم

۲- برای عکس هایی هم که قبلا تو صفحتون گذاشتین، روی عکسی که میخواین کلیک کنید و گوشه بالا سمت راست صفحه، روی سه نقطه کلیک کنید و بعد از اون به قسمت Edit برید و گوشه پایین سمت چپ عکسی که انتخاب کردین، روی گزینه Add Alt Text کلیک کنید و بعد از اون متن جایگزینتون رو بنویسید.

مرحله اول
مرحله اول
مرحله دوم
مرحله دوم
مرحله سوم

مطالعه بیشتر