آموزش حل مشکل دانلود از گوگل پلی یا Download Pending

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که سعی در دانلود از گوگل پلی داشته باشید اما بجای پر شدن خط دانلود با با خطای در حال بارگیری یا download pending مواجه شده اید.

مشکل Download Pending
مشکل Download Pending

گاهی اوقات علت این مشکل این است که برنامه ها هم زمان در حال دانلود هستند. با مراجعه به قسمت My apps & games مطمئن شوید که برنامه دیگری در حال دانلود نباشد. سپس موبایل خود را مجدداً راه اندازی کنید. اگر باز هم با خطای Download Pending مواجه شدید روش زیر را امتحان کنید.

رفع خطای download pending یا خطای در انتظار دانلود

۱. بررسی اتصال به اینترنت

  • اگر از وای فای استفاده می کنید و مطمئن هستید که نت شما وصل است احتمالا سرعت وای فای شما کم است ، مودم خود را مجدداً راه اندازی کنید.
  • اگر از داده گوشی استفاده می کنید :
    • برنامه گوگل پلی خود را باز کرده و سپس بر روی منو در گوشه بالا سمت چپ (سه خط) ضربه بزنید .
    • به بخشApp download preference رفتهو گزینه Over any network را انتخاب کنید.
حل مشکل دانلود از گوگل پلی
حل مشکل دانلود از گوگل پلی

۲. پاک کردن کش گوگل پلی و تغییر آی پی

حل مشکل دانلود از گوگل پلی ، وارد تنظیمات (Setting) موبایل خود شده و به قسمت برنامه ها یا Apps بروید. برنامه Google Play Store را از لیست پیدا کرده و سپس آن را لمس کنید.

در پنجره باز شده مانند تصویر بر روی Storage کلیک کنید.

صفحه ای مانند زیر باز می شود که شما باید Clear Cache را لمس کنید.

این کار را برای برنامه Google Play Services نیز انجام دهید. سپس در نهایت برنامه تغییر IP خود را روشن کرده و اقدام به دانلود کنید.

۳. بررسی حافظه و مموری کارت

دو عامل اصلی مشکل دانلود از گوگل پلی ، پر بودن حافظه و کارت های حافظه جانبی است . برای اطمینان از اینکه آنها دلیل اصلی این ارور نیستند، بررسی کنید که مشکل حافظه نداشته باشید .

اگر هنوز download pending است ، ممکن است مشکل از کارت حافظه جانبی شما باشد . دانلود را لغو کنید ، سپس کارت حافظه جانبی را بیرون بیاورید ، آن را با دقت مجدداً داخل گوشی بگذارید و مجدداً برنامه موردنظر را دانلود کنید .

۴. حساب Google خود را تغییر دهید

عوض کردن حساب گوگل مرتبط با گوگل پلی می تواند برای حل مشکل راهکاری باشد :

  • به Settings رفته و حساب ها یا Accounts & sync را پیدا کنید.
  • حساب گوگل شخصی خود را از لیست پیدا کنید و حذف اکانت را لمس کنید.
  • دستگاه خود را مجدداً راه اندازی کرده و سپس دوباره به بخش حساب ها یا Accounts & sync  بروید .
  • گزینه اضافه کردن حساب یا Add Account را ببینید. روی آن ضربه بزنید و دوباره حساب قدیمی خود را اضافه کنید یا یک حساب کاربری جدید اضافه کنید.

اگر با انجام روش های بالا مشکل دانلود از گوگل پلی شما برطرف نشد به احتمال زیاد نسخه اندروید شما احتیاج به تغییر یا آپدیت دارد.

مطالعه بیشتر