روش ساخت ربات تلگرام اختصاصی و دریافت توکن

برای ساخت ربات تلگرامی اختصاصی خود طبق مراحل زیر به ترتیب و همراه با تصاویر قید شده اقدام نمایید و در آخر میتوانید توکن ربات خود را دریافت کنید

  1. برنامه ی تلگرام خود را در گوشی تلفن همراه خود و یا در کامپیوتر خود باز کنید و طبق تصویر زیر در قسمت جستجو عبارت botfather@ را جستجو کنید و بعد از یافتن آن گزینه ی start کلیک کنید
  2. پس از ورود به botfather همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید گزینه ای به نام newbot وجود دارد که با انتخاب این گزینه میتوانید ربات اختصاصی خود را در تلگرام ثبت و نام آن را مشخص کنید.اکنون گزینه ی newbot را انتخاب کنید.
  3. پس از اینکه گزینه ی newbot را انتخاب کردید ، از شما سوالی پرسیده میشود با این مفهوم که عنوان ربات خود را مشخص کنید.برای مثال ما عنوان “فروشگاه پوشاک تن پوش” را انتخاب کردیم.همانند تصویر زیر شما هم عنوان ربات خود را وارد کنید و سپس ارسال کنید.(عنوان را به فارسی وارد نمایید)
  4. پس از ثبت عنوان ربات خود ، اکنون باید نام اصلی ربات خود را مشخص کنید که حتما باید به انگلیسی وارد کنید و در انتهای نام مورد نظرتان حتما باید عبارت bot قرار گرفته باشد.در تصویر زیر کاملا مشخص و گویاست ، ما یک نام به انگلیسی برای ربات خود در نظر گرفته ایم.شما هم نام مورد نظر خود را وارد کنید و ارسال کنید.
  5. در صورتی که نام انتخاب شده شما قبلا توسط شخص دیگری ثبت شده باشد امکان ثبت آن توسط شما نخواهد بود و باید نام دیگری انتخاب کنید.همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید ، نامی که ما در مرحله ی قبلی انتخاب کردیم قبلا توسط شخص دیگری ثبت شده است و پیام خطایی نمایش داده میشود که مضمون آن این است که این نام توسط شخص دیگری ثبت شده و شما باید نام دیگری انتخاب کنید.
  6. در این تصویر مشاهده میکنید که نام دیگری که انتخاب کردیم با موفقیت ثبت شد و ربات اختصاصی ما ایجاد گردید.پیام مورد اشاره به معنی تبریک و موفقیت در ثبت نام مورد نظرمان است و از هم اکنون ربات تلگرامی ما ساخته شده و امکان فعالیت وجود دارد.
  7. در صورتی که بخواهید تصویری را برای ربات خود انتخاب کنید میتوانید همانند تصویر زیر گزینه ی setuserpic را انتخاب کنید.پس از اینکار پیامی را دریافت میکنید با این مضمون که عکس دلخواه خود را انتخاب کنید.کافیست که تصویری را در همان پنجره ارسال کنید تا به عنوان تصویر ربات شما ثبت گردد.

مطالعه بیشتر