پیام رسان جدید اینستاگرام

هر چند در بازار ما به دلیل از “ابتدا فیلتر بودن” اسنپ چت این شبکه اجتماعی تصویر محور اصلا محبوب نشد اما باید گفت که یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های موبایلی در سراسر جهان به حساب می‌آید و فیس بوک همراه تلاش کرده است تا از راه‌های مختلف این برنامه را از سر راه خود بردارد. در جدیدترین حرکت گزارش شده است که فیسبوک در حال آماده‌سازی برنامه جدیدی تحت عنوان Threads است که به کابران اجازه می‌دهد تا وضعیت خود، موقعیت جغرافیایی و اطلاعات دیگر را با دوستان نزدیکشان در میان بگذارند. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره فیسبوک ترد (Facebook Threads) صحبت کنیم.

فیسبوک ترد (Facebook Threads)


کاربری این برنامه راستای استفاده از اپ اینستاگرام است و این بدان معنی است که کاربران می‌توانند اطلاعات خود را با لیست “close friends” خود در اینستاگرام به اشتراک بگذارند. در حال حاضر برنامه Threads در داخل فیسبوک در حال آزمایش است اما این شرکت تمایلی به انتشار اطلاعات درخصوص زمان عرضه برنامه نشان نداده است.

بنظر می‌رسد که این برنامه مسیجینگ جدید فیسبوک و اینستاگرام باشد و این به استناد اسکرین شات‌هایی است که از آن منتشر شده. با این حال، هیچ تصویری به‌خصوصی از جزئیات برنامه منتشر نشده است. در عکسی که در بالای مطلب مشاهده می‌کنید، گزینه‌ای تحت عنوان Automatic Updates به چشم می‌خورد که در صورت فعال بودن این گزینه، اطلاعات شما به‌صورت خودکار با دوستان نزدیکتان در لیست اینستاگرام به اشتراک گذاشته خواهد شد.

این اطلاعات می‌تواند شامل به اشتراک گذاشتن مواردی مانند وضعیت شما یا موقعیا جغرافیایی باشد. البته ظاهراً فیسبوک قرار نیست صدرصد امنیت شما را به خطر بیندازد و موقعیت مکانی شما در زمان حقیقی به اشتراک گذاشته نمی‌شود، به جای آن دوستان شما وضعیتی با عنوان “در حال حرکت” را مشاهده خواهند کرد.

البته گزینه دیگری نیز وجود دارد که به کاربران Threads امکان آن را می‌دهد که وضعیت خود را به صورت دستی تغییر دهند. با این حال، اشتراک گذاری اطلاعات مهم‌ترین کاربرد این برنامه نیست و پیام‌رسان بودن وظیفه اصلی Threads می‌باشد. همه پیام‌های دوستان شما در یک فید ظاهر خواهد شد و نقطه سبز رنگی هم در کنار نام هر شخص ظاهر می‌شود تا شما متوجه شوید که کدامیک از دستانتان آنلاین می‌باشند. هر زمان که یکی از دوستان شما استوری در اینستاگرام به اشتراک بگذارد، می‌توانید آن را از طریق Threads مشاهده کنید. این برنامه از دوربین هم پشتیبانی می‌کند و به کاربران اجازه می‌دهد تا با ثبت عکس و ویدئو آن را برای دوستان نزدیک خود بفرستند.

متأسفانه هنوز مشخص نیست که فیسبوک چه زمانی این برنامه را در دسترس عموم قرار خواهد داد. تست‌های درون شرکتی ممکن است درخصوص این موضوع نتیجه‌گیری می‌کند که آیا Threads برنامه مفیدی خواهد بود یا خیر. بنابراین همانقدر که ممکن است این برنامه به‌زودی معرفی شود، همانقدر ممکن است اصلاً معرفی نشود.

شما منتظر پیام رسان جدید فیسبوک هستید؟

مطالعه بیشتر